Drodzy Czytelnicy, w dniu 31 marca 2020 r. wprowadzono rewolucyjne zmiany  w Kodeksie karnym wykonawczym! Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule, szykowała się zmiana w wymiarze kary uprawniającym do złożenie wniosku o odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego! Jeśli interesuje Was temat – koronawirus a system dozoru elektronicznego, mamy dla Was newsa!

Od teraz 18 miesięcy!

Udało się! Od teraz dopuszczalne jest wystąpienie z ww. wnioskiem, w przypadku gdy kara pozbawienia wolności orzeczona jest w wymiarze nie wyższym niż 1 rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności tj. 18 miesięcy. Dotychczas maksymalny wymiar kary to 12 miesięcy! W związku z tym zyskaliście 6 miesięcy!

Niewątpliwie jest to rewolucyjna zmiana, która pozwoli większości z Was, skorzystanie z dobrodziejstwa odbycia kary w warunkach wolnościowych oraz pomimo skazania, prowadzenie w miarę normalnego życia w warunkach zacisza domowego!

Koronawirus a system dozoru elektronicznego – jak odbyć pół roku kary w domu?

Nic tylko składać wnioski! Dlatego pamiętajcie o prezentowanej przez nas skuteczności tych wniosków. Warunkiem wystarczającym nie jest tylko i wyłącznie posiadanie do odbycia kary nie przekraczającej 18 miesięcy. Przede wszystkim, ważne jest przekonanie Sądu orzekającego w naszej sprawie, że udzielenie zgody na odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego jest wystarczające dla osiągnięcia celów kary, w szczególności zapobieżenia ponownemu popełnieniu czynu zabronionego jak również udowodnianie, że jesteś w stanie wykonać karę poza zakładem karnym!

Świadczymy pomoc prawną na terenie całego kraju. Zachęcamy do wcześniejszego uzgodnienia terminu spotkania drogą telefoniczną lub mailową. Istnieje możliwość przeprowadzenia videokonferencji.

Kancelaria Adwokacka dr Tomasz Gulla
(nazwa skrócona: Gulla®
 Kancelaria Adwokacka)

Gdynia:
ul. Nocznickiego 8
81-454 Gdynia
Mobile: +48 501 794 580
Fax: +48 58 500 81 18
E: SKAZANY@gulla.pl
NIP: PL5862186502
REGON: 221888738

FORMULARZ KONTAKTOWY

Tagi: