Skazany.pl jest blogiem stworzonym, z myślą o osobach, które zostały skazane prawomocnym wyrokiem karnym. Dla wielu takich osób informacja o skazaniu, wiąże się z „końcem świata”. Jednakże umiejętne zastosowanie przepisów prawa, pozwala złagodzić dolegliwości związane  z  wykonaniem orzeczonej kary lub środków karnych.

Blog ten ma na celu takie przedstawienie instytucji prawa karnego, abyś zrozumiał, że czas przestać się obawiać postępowania wykonawczego. Należy odważnie stawić jemu czoła, w walce o zminimalizowanie jego następstw. Dlatego skorzystanie z przysługujących Ci w toku postępowania wykonawczego uprawnień spowoduje, że orzeczona kara przestaje wydawać się Twym „końcem świata”. Jednym z takich uprawnień, jest możliwość skorzystania z szeregu instytucji przewidzianych w przepisach prawa karnego. Katalog jest naprawdę obszerny. Dotyczy to niemal każdej które sprawy, także Twojej. 

Na blogu tym, znajdziesz tak zwane „myki prawne”, które umożliwiają skierowanie postępowania wykonawczego w kierunku korzystnym dla Ciebie. Dzięki nim nie tylko dowiesz się, czy i jak możesz złagodzić skutki odbywania orzeczonej kary lub wykonania orzeczonych środków karnych, ale w pewnych przypadkach będziesz mieć możliwość uniknięcia osadzenia w zakładzie karnym.

Częstym tematem, z którym pojawiają się Klienci w Kancelarii jest kara prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy to częste zjawisko na polskich drogach. Jednak nie jest sytuacja bez wyjścia, nie musisz być pozostawiony sam sobie.

AUTORAMI BLOGA JEST ZESPÓŁ KANCELARII ADWOKACKIEJ

dr Tomasz Gulla

adwokat

Doświadczenie zdobywał nieprzerwanie od 2007 roku w jednej z gdańskich kancelarii prawnych. Założyciel Gulla® Kancelaria Adwokacka (czerwiec 2013).
W 2012 r. prowadził szkolenie dla kuratorów sądowych z zakresu odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego.

Blog objęty jest jego patronatem merytorycznym.

Linkedin

Olga lewicka

aplikant adwokacki

Aktualnie aplikantka II roku Aplikacji Adwokackiej w Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. Z zamiłowania karnista specjalizująca się w między innymi w stosowaniu szeroko pojętych dobrodziejstw instytucji przewidzianych w prawie karnym i prawie karnym wykonawczym. Swoją pracę wzbogaca kilkuletnim doświadczeniem w pracy w kancelariach adwokackich, albowiem praktykę w przyszłym zawodzie rozpoczęła na trzecim roku studiów.

Świadczymy pomoc prawną na terenie całego kraju. Zachęcamy do wcześniejszego uzgodnienia terminu spotkania drogą telefoniczną lub mailową. Istnieje możliwość przeprowadzenia videokonferencji.

 

 

Kancelaria Adwokacka dr Tomasz Gulla
(nazwa skrócona: Gulla®
 Kancelaria Adwokacka)

Gdynia:
ul. Nocznickiego 8
81-454 Gdynia
Mobile: +48 501 794 580
Fax: +48 58 500 81 18
E: SKAZANY@gulla.pl
NIP: PL5862186502
REGON: 221888738

FORMULARZ KONTAKTOWY

Ograniczenie odpowiedzialności

Zapoznając się z treścią niniejszego bloga rozumiesz, że jego cel ma charakter wyłącznie edukacyjny i nie stanowi porady prawnej, ani wykładni prawa. Treść bloga jest wyrazem poglądów autorów i nie stanowi oficjalnego stanowiska kancelarii. Autorzy bloga ponadto nie odpowiadają za treść komentarzy pozostawionych w blogu przez osoby trzecie.